Емоційна культура як необхідна складова психологічного благополуччя підлітків

15 листопада 2017 року в Липівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар практичних психологів на тему «Формування навичок емоційної саморегуляції як фактор психологічного благополуччя підлітка сучасної школи». Основна мета зустрічі – з'ясувати вплив емоцій на психологічний стан людини та навчитись керувати ними. Практичний психолог школи Яковишин Ірина Вячеславівна. провела з дітьми заняття на тему "Емоційна саморегуляція та психологічне благополуччя підлітка". Актуальність теми зумовлена особливостями емоційної сфери дітей підліткового віку , необхідністю розв'язання актуальних кризових ситуацій та пошуку засобів емоційної підтримки підлітка.

Емоційне благополуччя сприяє нормальному розвитку особистості, формуванню доброзичливого ставлення до інших людей. Емоційна культура людини проявляється в емоційній чуйності, у відчутті відповідальності за свої переживання, у здатності розуміти й поважати почуття інших людей.

 Володіння навичками емоційної саморегуляції допоможе  уникати сварок і конфліктів у стосунках з оточуючими.  А самоконтроль,  делікатність, тактовність й терпіння, повага до оточуючих є умовою емоційної культури людини та основою психологічного благополуччя.

Відсутність психологічного благополуччя іноді призводить до формування різного роду комплексів,неможливості подолання відчуття своєї фізичної та психічної або моральної неповноцінності. В такому випадку поведінка  людини підпорядковується меті – довести всім і собі , що вона « не гірша за інших». Може навіть формуватися егоїзм та самозакоханість, а егоїзм стає на заваді щирому вияву емоцій.

         Від того, які думки й емоції нами панують, залежить наше здоров’я, тому дуже важливо їх контролювати. Негативні емоції створюються негативними думками. Людину можна вважати емоційно благополучною, якщо вона, переживаючи сильні емоції, уміє справлятися з ними, знаходити прийнятні способи їх вираження або стримувати їх. Необхідно  пам'ятати,що тільки вольова, незалежна, самостійна людина, яка вміє керувати собою, досягає своєї мети в житті.