ПЛАН

проведення тижня

ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

23.10-27.10 2017 року

23.10 – методична оперативка: Ознайомлення з планом проведення тижня.

23.10. Година класного керівника: «Сірник малий, а біда велика» (для учнів 2 класу), «Безпека щоденного життя» (для учнів 6-7 класів), «Причини виникнення пожеж та засоби боротьби з ними» (для учнів 9 класу).

23-27.10 – Проведення виховних заходів, конкурсів , вікторин:

24.10.2017 р.

Урок з основи здоров’я «Умови й причини виникнення пожеж. Принципи запобігання та гасіння пожеж»

5клас, вчитель основ здоров’я Іванишин Н.Я.

26.10.2017 р.

Вікторина-змагання «Будь обережний з вогнем»»

3-4 класи, класні керівники Микитюк М.В.,Рибак Г.І., Волошин С.П.

27.10.2017 р.

КВК на тему «Як діяти при пожежі?»

10-11 класи, класні керівники Павлюк О.В.,  Гап’як М.М..

25.10 – інформаційна хвилинка для учнів 1-11 кл

«Попередження дитячого травматизму у побуті» (класні керівники 1-11 класів)

24.10 – практичне заняття медичної сестри  з учнями «Опіки, види опіків. Надання першої допомоги при опіках» (медична сестра Тарновська М.В.)

27.10 - Конкурс дитячих малюнків «Вогонь - друг і ворог.» (вчитель образотворчого мистецтва Микитюк М.В.)

На виконання наказу по школі від 19 жовтня 2017 року № 178«Про організацію та проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності у школі» у період з 23 по 27 жовтня 2017 року було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності за тематикою «Вогонь - друг і ворог».

Щороку в світі трапляється близько 5 млн. пожеж. В Україні щодня трапляється близько 120 пожеж. Приблизно кожна шоста-восьма пожежа в нашій країні виникає від пустощів дітей, від їхнього невмілого, необережного поводження з вогнем. Кожен п’ятий, що загинув під час пожежі – неповнолітній. За цією статистикою – трагедії багатьох людей, збитки державі у мільйони гривень. Але не виміряти гіркоту втрат, коли у вогні гинуть діти.

Пожежа – це лихо, яке завдає шкоди. Причин пожеж може бути багато. Однак пожежники виділили декілька, через які найчастіше виникають пожежі.

Сьогодні проблема безпеки розглядається, як основна потреба людини, тому на школу покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя. Тому Тиждень безпеки життєдіяльності розпочався проведенням:

- методичної оперативки, де перед педколективом школи були поставлені такі завдання: підвищення ефективності навчально-виховної роботи з дітьми з питань - пожежної безпеки та захисту життя; поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок щодо формування у учнів ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя; пропагування безпечного поводження з вогнем серед батьків та їх дітей; інтегрування родинного і суспільного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини.

- загальношкільної тематичної лінійки, на якій дітям були доведені завдання та план проведення тижня. Увагу дітей було зосереджено на дотриманні правил безпеки в різних ситуаціях, зокрема з вогнем.

Класними керівниками були проведені виховні години на тему пожежної безпеки Хочеться відзначити виховну годину у 6- 7 класах (класні керівники Лудчак Н.В., Іванишин Н.Я.) яка була проведена у формі прес-конференції. «Безпека щоденного життя». Метою виховної години було навчити оцінювати безпеку житлового приміщення, виховувати дисциплінованість, уміння дотримуватися заходів пожежної безпеки. Були використані різні форми роботи: розповіді вчителя, робота в групах, практичні відпрацювання відповідних ситуацій, гра. Як результат роботи була розроблена пам’ятка, яка містила основні правила: електробезпеки, безпеки під час користування газонебезпечними приладами, безпеки під час пожежі.

Класні керівники 3-4 класів (Микитюк М.В., Рибак Г.І., Волошин С.П.) підготували і провели вікторину-змагання «Будь обережний з вогнем». Весь матеріал був підібраний з врахуванням вікових особливостей учнів (ігрова форма). За підсумками змагань переможцями стали обидві команди так як вони набрали однакову кількість балів.

Учні 9 класів підготували виховну годину у формі усного журналу «Причини виникнення пожеж та засоби боротьби з ними» (класний керівник Осташ С.Р.), під час якого виробили алгоритм швидких дій у випадку виникнення пожежі.

На високому науково-теоретичному і методичному рівні був проведений урок з основ здоров’я у 5 класі (вчитель Іванишин Н.Я.) «Умови й причини виникнення пожеж. Принципи запобігання та гасіння пожеж».

Медична сестра Тарновська М.В. провела практичне заняття з учнями 5-7 класів «Опіки, види опіків. Надання першої допомоги при опіках».

На протязі тижня директором школи Вінтоняком В.Я. та заступником директора з навчально-виховної роботи Сем’янчук О.І. були проведенні інструктажі з пожежної безпеки з технічним персоналом та педагогічним колективом школи, про що зроблені відповідні записи у журналі інструктажів з пожежної безпеки під особистий підпис працівників.

24 жовтня за поданим сигналом тривоги (три дзвінки) було відпрацьовано евакуацію всіх учасників навчально-виховного процесу у випадку виникнення пожежі, надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

У п’ятницю, 27 жовтня, між учнями 10 та 11 класів був проведений КВК на тему «Як діяти при пожежі?» (класні керівники Гап’як М.М. та Павлюк О.В.).

Протягом тижня було організовано виставку дитячих малюнків «Вогонь – друг і ворог»

Всі заходи під час проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності пройшли на належному рівні. Кожен день був  цікавим, корисним та різноманітним. Проте, недоліки у проведенні тижня все  таки були виявлені. Серед них - недостатня кількість залучених до проведення Тижня батьків. Не було організовано жодної екскурсії у підрозділи УДСНС.